Stypendysta w projekcie Beethoven Classic 4 pt. „Znaczenie miejsca i mobilność w kontekście transgranicznym - perspektywa esencjalistyczna i progresywna”

ogłasza konkurs otwarty na stypendystę

w projekcie Beethoven Classic 4  pt. „Znaczenie miejsca i mobilność w kontekście transgranicznym - perspektywa esencjalistyczna i progresywna”

w Instytucie Gospodarki Przestrzennej

Nazwa stanowiska: Stypendysta/-ka/student/-tka

Wymagania:

- student studiów magisterskich na kierunku socjologii, geografii lub nauk pokrewnych

- chęć zdobywania doświadczeń zawodowych na ścieżce naukowej np. poprzez realizację doktoratu, udział w konferencjach, przygotowanie publikacji naukowych

- umiejętność samodzielnego wykonywania wyznaczonych zadań zgodnie z agendą np. wywiadów

- umiejętność pracy w grupie

- mile widziane doświadczenie w prowadzeniu badań naukowych z wykorzystaniem metod jakościowych

- znajomość angielskiego przynajmniej na poziomie B2+ umożliwiająca efektywną komunikację i pisanie tekstów naukowych

- znajomość języka polskiego przynajmniej na poziomie B2+, umożliwiająca prowadzenie wywiadów z polskimi respondentami

- znajomość języka niemieckiego mile widziana

Opis zadań:

Student/-ka będzie brał(a) udział w projekcie pt. „Znaczenie miejsca i mobilność w kontekście transgranicznym - perspektywa esencjalistyczna i progresywna” i będzie analizować różne wzorce mobilności na obszarze transgranicznym, również te z paradygmatu nowej mobilności np. wirtualnej, poprzez środki komunikacji i media społecznościowe.  Badania empiryczne będą prowadzone w 4 polsko-niemieckich miastach granicznych: Frankfurt (Oder)– Słubice and Guben.

Zadania stypendysty/stypendystki  w projekcie obejmują:

  • Przegląd literatury na temat roli mobilności w znaczeniu miejsca
  • Synteza wyników na temat roli mobilności w znaczeniu miejsca przy pomocy metod statystycznych
  • Wywiady z mieszkańcami i interesariuszami w celu identyfikacji wzorców mobilności na obszarze badawczym i ich kodowanie
  • Współpraca z zespołem badawczym przy analizie wywiadów i opracowaniu typologii wzorców mobilności na obszarze transgranicznym
  • Współpraca z zespołem badawczym przy analizie porównawczej jakościowych wniosków z wynikami ilościowymi i dalszym rozwoju typologii wzorców mobilności.

Typ konkursu NCN: Beethoven Classisc 4

Termin składania ofert: 14.02.2022 roku

Forma składania ofert: e-mail

Warunki zatrudnienia:

Oferujemy stypendium w wysokości 2.000 PLN (netto) miesięcznie. Stypendium będzie przyznane zgodnie z Regulaminem przyznawania stypendiów naukowych w projektach badawczych
finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki, obowiązującym dla konkursu Beethoven Classic 4. Okres pobierania stypendium to 36 msc. Oferujemy możliwość zdobycia doświadczenia w międzynarodowym projekcie badawczym oraz przygotowania pracy doktorskiej w ramach projektu, a także udziału w konferencjach i publikacjach. Stypendium naukowe NCN można łączyć z innymi stypendiami oraz wynagrodzeniami finansowanymi ze środków NCN przyznanymi w ramach więcej niż jednego projektu badawczego z tym, że łączna kwota pobieranych stypendiów i wynagrodzeń nie może przekroczyć 5000 zł miesięcznie.

Dodatkowe informacje:

Wymagane dokumenty:
1. List motywacyjny
2. Zaświadczenie o byciu studentem
3. CV (w tym dorobek naukowy oraz osiągnięcia wynikające z prowadzenia badań naukowych: publikacje naukowe, stypendia, staże, nagrody lub wyróżnienia, warsztaty lub szkolenia, udział w projektach)

Osoby zainteresowane pracą w projekcie proszone są o przesłanie dokumentów do kierownika projektu dr inż. arch. kraj. Igi Soleckiej na adres e-mail: iga.solecka@upwr.edu.pl. Drugim etapem rekrutacji będzie rozmowa kwalifikacyjna online w języku angielskim z wybranymi kandydatami.

Rozpoczęcie pracy - 01.03.2022 roku

Wytworzył: Jarosław Bosy
Data wytworzenia: 24-01-2022
Opublikowane przez: Joanna Ciapała
Ostatnio zaktualizował: Joanna Ciapała