Pozostałe oferty pracy

Stypendysta w Katedrze Biotechnologii i Mikrobiologii Żywności w projekcie NCN pt.: „Potencjał biotechnologiczny oraz aktywność przeciwdrobnoustrojowa nowych koniugatów biosurfaktant-lipaza immobilizowanych na powierzchni biopolimerów”

Termin składania dokumentów: 21.01.2022 roku

Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

ogłasza

konkurs otwarty na stypendystę
w Katedrze Biotechnologii i Mikrobiologii Żywności
w projekcie pt.: „Potencjał biotechnologiczny oraz aktywność przeciwdrobnoustrojowa nowych koniugatów biosurfaktant-lipaza immobilizowanych na powierzchni
biopolimerów”

Projekt finansowany przez Narodowe Centrum Nauki
w ramach konkursu „OPUS 19” 2020/37/B/NZ9/01519


Kandydat/ka przystępujący/ca do konkursu na stypendystę powinien/na spełniać następujące warunki:

  • tytuł magistra na kierunku biotechnologia, chemia lub nauk pokrewnych.
  • posiadanie statusu doktoranta/ki UPWr
  • znajomość technik pracy z mikroorganizmami
  • doświadczenie w syntezie metabolitów wtórnych
  • znajomość technik biologii molekularnej
  • predyspozycje do prowadzenia eksperymentalnej pracy badawczej
  • dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
  • entuzjazm i zaangażowanie do pracy naukowej
  • umiejętność pracy w grupie

Opis zadań:

Głównym celem projektu jest poznanie mechanizmu działania przeciwbakteryjnego i antybiofilmowego synergicznych układów biosurfaktant-lipaza przeciw bakteriom chorobotwórczym. Kolejnym celem jest wytworzenie antybakteryjnych alginianowych, chitozanowo/alginianowych i celulozowych hydrożeli poprzez immobilizację koniugatów biosurfaktant-lipaza na powierzchni biopolimerów. Stypendysta/ka będzie uczestniczył(a) w eksperymentalnych zadaniach badawczych zgodnych z harmonogramem projektu. Zadania będą obejmowały mikrobiologiczną produkcję biosurfaktantów i lipaz (hodowle wstrząsane lub/i w bioreaktorach), oraz ich charakterystykę. Do zadań doktoranta(ki) będzie należała również analiza danych oraz wyciąganie wniosków z przeprowadzonych eksperymentów. Z upływem czasu również projektowanie eksperymentów, przygotowywanie prezentacji oraz publikacji naukowych.

Kandydaci proszeni są o przesłanie następujących dokumentów na adres email kierownika projektu: tomasz.janek@upwr.edu.pl:

  • CV (curriculum vitae) z opisem wykształcenia, staży, stypendiów, udziału w projektach badawczych, innej działalności naukowej, ewentualnych publikacji i wystąpień konferencyjnych
  • Listu motywacyjnego z opisem kompetencji do realizacji projektu

Termin złożenia dokumentów upływa z dniem 21.01.2022 roku.

Rozstrzygnięcie konkursu do dnia 24.01.2022 roku.

Stypendium jest przyznawane od 01.02.2022 r. i jest przyznawane na okres 24 miesięcy.

Klauzula informacyjna dla kandydatów na pracowników biorących udział w procesie rekrutacji znajduje się na stronie internetowej Uczelni pod adresem https://bip.upwr.edu.pl/ogloszenia/praca-na-upwr.

Uczelnia respektuje politykę równowagi płci oraz dopuszczenie odstępstw od porządku chronologicznego w życiorysie – w celu umożliwienia kandydatom/kandydatkom podążającym wielowymiarową ścieżką kariery – składanie życiorysów wspartych dowodami, które odzwierciedlają reprezentatywną gamę osiągnięć i kwalifikacji mających znaczenie w kontekście stanowiska, o które się ubiegają.


Historia wersji
Wytworzył: Jarosław Bosy
Data wytworzenia: 05-01-2022
Opublikowane przez: Joanna Ciapała
Data publikacji: 05-01-2022 13:00
Ostatnio zaktualizował: Joanna Ciapała
Data ostatniej aktualizacji: 05-01-2022 14:02