Starszy technik w grupie pracowników laboratoryjno-technicznych

ogłasza konkurs otwarty na stanowisko

starszego technika w grupie pracowników laboratoryjno-technicznych

w Katedrze Biologii Eksperymentalnej

Główne zadania i obowiązki:

  • obsługa mikroskopu TEM i SEM;
  • przygotowanie preparatów histologicznych, histochemicznych, immunocytochemicznych;
  • prowadzenie hodowli komórkowych (linie pierwotne oraz linie ustalone) – prace uwzględniające przygotowanie pożywek hodowlanych, wymianę pożywek hodowlanych, pasaż komórek oraz dokumentację zdjęciową hodowli;
  • wykonywanie testów z zakresu oceny ekspresji genów techniką RT-qPCR, uwzględniających izolację całkowitego RNA, trawienie genomowego DNA, odwrotną transkrypcję oraz reakcję PCR w czasie rzeczywistym;
  • wykrywanie obecności egzogennych i endogennych białek z wykorzystaniem technik ELISA i Western blot;
  • badanie podstawowych parametrów cytofizjologicznych komórek z wykorzystaniem analizatora komórkowego i technik cytometrycznych;
  • przygotowanie preparatów do analiz mikroskopowych w mikroskopie skaningowym, transmisyjnym, konfokalnym, epifluorescencyjnym;
  • wykonywanie podstawowych analiz mikroskopowych z wykorzystaniem mikroskopii świetlnej i fluorescencyjnej;
  • prowadzenie dziennika laboratoryjnego zawierającego opis stosowanych protokołów wykorzystywanych do badań oraz planów eksperymentalnych;
  • przygotowywanie raportów cząstkowych oraz raportów zbiorczych przedstawiających wyniki badań otrzymanych w trakcie prowadzonych eksperymentów;
  • wykonywanie innych czynności zgodnych z kwalifikacjami, zleconych przez bezpośredniego przełożonego Katedry.

Wymagania:

  • kandydat posiada co najmniej stopień zawodowy magistra, magistra inżyniera lub równorzędny z kierunków biologia, weterynaria, biotechnologia lub pokrewnych;
  • znajomość języka angielskiego co najmniej na poziomie B2;
  • doświadczenie w zakresie obsługi termocyklera, inkubatora CO2, mikroskopu konfokalnego, mikroskopu TEMi SEM;
  • umiejętność obsługi mikroskopu świetlnego, konfokalnego, elektronowego;
  • doświadczenie w pracy laboratoryjnej z materiałem biologicznym;
  • samodzielność i rzetelność w prowadzeniu badań;
  • biegła obsługa pakietów MS Office;
  • umiejętność wykonywania testów ELISA, Western Blot oraz PCR.

Oferujemy:

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę;
  • stabilne warunki zatrudnienia;
  • zdobycie unikalnego doświadczenia zawodowego;
  • szeroki pakiet socjalny;
  • dobrowolne ubezpieczenie grupowe;
  • dofinansowanie aktywności sportowej;
  • dofinansowanie prywatnej opieki medycznej;
  • dodatkowe wynagrodzenie roczne.

CV należy przesłać w na adres email: cv@upwr.edu.pl z dopiskiem w tytule maila "Starszy technik w KBE".

Termin składania ofert: 31.08.2023 r.

Informujemy, że skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi kandydatami.

Klauzula informacyjna dla kandydatów na pracowników biorących udział w procesie rekrutacji znajduje się na stronie internetowej Uczelni.

Uczelnia respektuje politykę równowagi płci oraz dopuszczenie odstępstw od porządku chronologicznego w życiorysie – w celu umożliwienia kandydatom/kandydatkom podążającym wielowymiarową ścieżką kariery – składanie życiorysów wspartych dowodami, które odzwierciedlają reprezentatywną gamę osiągnięć i kwalifikacji mających znaczenie w kontekście stanowiska, o które się ubiegają.

Wytworzył: Jarosław Bosy
Data wytworzenia: 11-08-2023
Opublikowane przez: Katarzyna Kruszyńska-Kasprzak
Ostatnio zaktualizował: Katarzyna Kruszyńska-Kasprzak