Pozostałe oferty pracy

Specjalista w Katedrze Farmakologii i Toksykologii

ogłasza nabór na stanowisko

specjalisty w Katedrze Farmakologii i Toksykologii

Główne zadania i obowiązki:

  • prowadzenie badań z wykorzystaniem podstawowych technik hodowli komórkowych i tkankowych, w tym:
    - ocena cytotoksyczności związków i substancji bioaktywnych;
    - ocena parametrów cytofizjologicznych komórek z wykorzystaniem cytometrii przepływowej, m.in. ocena żywotności komórek z           profilem apoptozy, ocena aktywacji kaspaz, analiza metabolizmu mitochondrialnego, ocena aktywności proliferacyjnej komórek;
    - ukierunkowane tkankowo różnicowanie komórek w hodowlach komórkowych i tkankowych (hodowle złożone oraz 3D);
  • izolacja komórek progenitorowych z materiału klinicznego, w szczególności ze zmian nowotworowych;
  • prowadzenie badań z wykorzystaniem technik biologii molekularnej, w tym:
    - analiza ilości transkryptów w czasie rzeczywistym (kodujące i niekodujące RNA, rzadkie transkrypty, badania z uwzględnieniem          protokołów preamplifikacji);
    - projektowanie sond oligonukleotydowych do RT-qPCR;
    - immunodetekcja biomarkerów w komórkach, tkankach i płynach ustrojowych oraz pożywkach pohodowlanych (technika Western      blot, ELISA);
  • prowadzenie obserwacji mikroskopowych, w tym:
    - monitorowanie hodowli komórkowych (analiza przyżyciowa);
    - analiza preparatów utrwalonych, celem wizualizacji morfologii i ultrastruktury komórek (podstawowe barwienia fluorescencyjne);    - analizy immunocytochemiczne – specyficzna detekcji białek zewnątrz- oraz wewnątrzkomórkowych;
  • prace techniczne związane z przygotowaniem odczynników, materiału badawczego, dbałością o porządek w laboratorium biologii molekularnej i hodowli komórkowych;
  • realizacja projektów finansowanych z agencji zewnętrznych;
  • rzetelna dokumentacja wyników badań z przedstawieniem stosownych raportów cząstkowych z postępu prac oraz prowadzenie dziennika laboratoryjnego.

Wymagania:

  • wykształcenie magisterskie (ukończone studia II-stopnia) w zakresie biotechnologii, biologii lub innych nauk przyrodniczych;
  • samodzielność i rzetelność w prowadzeniu badań biomedycznych;
  • biegłość w technikach biologii molekularnej (RT-qPCR, Western blot, ELISA);
  • umiejętność pracy aseptycznej na hodowlach komórkowych;
  • umiejętność obsługi cytometru przepływowego;
  • umiejętność pracy z materiałem klinicznym, szczególnie onkologicznym (biopsjie tkankowe i komórkowe);
  • umiejętność obsługi mikroskopu świetlnego oraz epifluorescencyjnego wraz z przygotowaniem preparatów do analiz mikroskopowych;
  • obsługa pakietów MS Office.

Oferujemy:

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę;
  • stabilne warunki zatrudnienia;
  • zdobycie unikalnego doświadczenia zawodowego;
  • po uzyskaniu funduszy zewnętrznych możliwość zwiększenia wynagrodzenia o dodatki zadaniowe;
  • gratyfikacja wysokiej aktywności naukowej dodatkami projakościowymi;
  • szeroki pakiet socjalny;
  • dobrowolne ubezpieczenie grupowe;
  • dofinansowanie aktywności sportowej;
  • dofinansowanie prywatnej opieki medycznej;
  • dodatkowe wynagrodzenie roczne.

CV należy przesłać na adres email: cv@upwr.edu.pl z dopiskiem w tytule maila: "Specjalista w KFiT".

Termin składania ofert: 26.04.2023 roku.

Zastrzegamy sobie możliwość wcześniejszego zakończenia procesu rekrutacji i informujemy, że skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi kandydatami.

Klauzula informacyjna dla kandydatów na pracowników biorących udział w procesie rekrutacji znajduje się na stronie internetowej Uczelni.

Uczelnia respektuje politykę równowagi płci oraz dopuszczenie odstępstw od porządku chronologicznego w życiorysie – w celu umożliwienia kandydatom/kandydatkom podążającym wielowymiarową ścieżką kariery – składanie życiorysów wspartych dowodami, które odzwierciedlają reprezentatywną gamę osiągnięć i kwalifikacji mających znaczenie w kontekście stanowiska, o które się ubiegają.

Wytworzył: Jarosław Bosy
Data wytworzenia: 11-04-2023
Opublikowane przez: Katarzyna Kruszyńska-Kasprzak
Ostatnio zaktualizował: Katarzyna Kruszyńska-Kasprzak