Pozostałe oferty pracy

Specjalista ds. prawnych w Biurze Radców Prawnych

ogłasza nabór na stanowisko

Specjalisty ds. prawnych

w Biurze Radców Prawnych

Zadania:

  • pomoc prawna, udzielanie opinii i porad prawnych, wyjaśnień i interpretacji przepisów prawnych,
  • udział w przygotowaniu i opracowaniu informacji dla władz Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i kierowników jednostek organizacyjnych o stanie przepisów prawnych, nowelizacjach, zmianach i możliwych skutkach w obszarach istotnych dla działalności Uniwersytetu,
  • udział w procesie opiniowania jak również przygotowywania zapisów prawnych umów i wewnętrznych aktów normatywnych (między innymi uchwał Senatu, zarządzeń Rektora, regulaminów itp.),
  • badanie zgodności umów i aktów normatywnych z wewnętrznymi i zewnętrznymi przepisami prawa,
  • redagowanie tekstów dokumentów przygotowanych przez Wnioskodawcę,
  • analiza problemów w zakresie stosowania i wykładni prawa administracyjnego, prawa o szkolnictwie wyższym i nauce, PZP, prawa pracy i przestrzegania kodeksu pracy,
  • Obsługa Elektronicznego Obiegu Dokumentów w zakresie przypisanym do Biura Radców Prawnych.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe prawnicze,
  • doświadczenie zawodowe na stanowisku prawnika,
  • bardzo dobra, praktyczna znajomość prawa cywilnego, prawa zamówień publicznych, prawa finansów publicznych, prawa autorskiego, ustawy o dostępie do informacji publicznej;
  • doświadczenie w pracy na uczelni wyższej będzie dodatkowym atutem,
  • znajomość oraz umiejętność stosowania przepisów ustawy prawo o szkolnictwie wyższym i nauce będzie dodatkowym atutem,
  • ukończenie aplikacji adwokackiej lub radcowskiej będzie dodatkowym atutem;
  • profesjonalizm w podejściu do wykonywanych zadań,
  • chęć samodoskonalenia zawodowego,
  • umiejętność podejmowania samodzielnych decyzji,
  • umiejętność zarządzania czasem i realizacji założonych celów,
  • sumienność, dokładność, rzetelność.

Oferujemy:

  • stabilne warunki zatrudnienia na podstawie umowy o pracę,
  • pracę pełną wyzwań, z perspektywami rozwoju i realizacji ambicji zawodowych,
  • dodatkowe wynagrodzenie roczne,
  • możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia swoich kwalifikacji,
  • przyjazną atmosferę pracy,
  • dofinansowanie do karty Multisport.

Zgłoszenie powinno zawierać:

  • CV;
  • list motywacyjny;
  • kopię dyplomu i inne dokumenty potwierdzające spełnienie wymagań.

Konkurs składa się z dwóch etapów:

Pierwszy – selekcja wstępna zgłoszeń kandydatów pod kątem spełnienia wymogów formalnych przystąpienia do konkursu,

Drugi – rozmowa kwalifikacyjna.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Biurem Radców Prawnych – za pośrednictwem

e-mail: bartosz.greczner@upwr.edu.pl (z dopiskiem w tytule maila: Kandydat na specjalistę ds. prawnych).

Termin składania dokumentów upływa w dniu 29 czerwca 2021 roku.

Zastrzegamy sobie możliwość wcześniejszego zakończenia procesu rekrutacji i informujemy, że skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi kandydatami.

Uczelnia respektuje politykę równowagi płci oraz dopuszczenie odstępstw od porządku chronologicznego w życiorysie – w celu umożliwienia kandydatom/kandydatkom podążającym wielowymiarową ścieżką kariery – składanie życiorysów wspartych dowodami, które odzwierciedlają reprezentatywną gamę osiągnięć i kwalifikacji mających znaczenie w kontekście stanowiska, o które się ubiegają.

Wytworzył: Jarosław Bosy
Data wytworzenia: 21-06-2021
Opublikowane przez: Justyna Łochańska
Ostatnio zaktualizował: Justyna Łochańska