Specjalista ds. pozyskiwania projektów w Centrum Badawczo - Rozwojowym

ogłasza nabór na stanowisko specjalisty

w Centrum Badawczo- Rozwojowym

Główne obowiązki:

  • Aktywne pozyskiwanie środków na realizację krajowych projektów badawczo-rozwojowych o charakterze aplikacyjnych,
  • Interaktywna współpraca z zespołami badawczymi oraz specjalistami ds. komercjalizacji i ochrony IP,
  • Kompleksowa obsługa operacyjna i administracyjna procesu pozyskiwania projektów z partnerem przemysłowym obejmującą m.in. opracowywanie części formalnej wniosków projektowych, weryfikację formalną oraz nadzór nad całościowym przygotowaniem i złożeniem dokumentacji projektowej,
  • Tworzenie konsorcjów we współpracy ze specjalistami ds. komercjalizacji oraz koordynacja prac konsorcjum/zespołów roboczych,
  • Analiza dokumentacji konkursowej, sporządzanie dokumentacji niezbędnej do pozyskania projektów aplikacyjnych,
  • Aktywne poszukiwanie źródeł finansowania dla projektów w obszarach takich jak technologia żywności, weterynaria, geodezja, rolnictwo, gospodarka obiegu zamkniętego, ochrona środowiska oraz przygotowywanie informacji o możliwościach i zasadach aplikowania dla pracowników,
  • Sporządzanie sprawozdań, zestawień i statystyk dotyczących pozyskiwanych projektów,
  • Monitorowanie obowiązujących przepisów i wytycznych mających wpływ na pozyskiwanie i realizację projektów, pozyskiwanie opinii i interpretacji z instytucji pośredniczących,
  • Współtworzenie komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej Centrum, w tym współtworzenie newslettera, materiałów na stronę intranetową,
  • Szkolenia i konsultacje indywidualne dla zespołów naukowych,
  • Ciągły rozwój zawodowy i dzielenie się wiedzą z pozostałymi członkami zespołu CBR,
  • Udział jako administrator i/lub wykonawca w jednym z projektów wewnętrznych prowadzonych przez CBR,
  • Wsparcie dyrektora Centrum w pracy bieżącej dotyczącej obsługi klienta zewnętrznego i wewnętrznego,
  • Tworzenie i dbanie o dobry wizerunek Centrum Badawczo-Rozwojowego i uczelni.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe; administracyjne/zarządzanie projektami lub w obszarze: technologia żywności, weterynaria, biotechnologia, rolnictwo, ochrona środowiska, chemia lub w obszarach pokrewnych, inne podobne,
  • Minimum trzyletnie doświadczenie w pozyskiwaniu projektów aplikacyjnych na styku nauka przemysł w tym w kształtowaniu budżetów projektów,
  • Co najmniej roczne doświadczenie zawodowe w obsłudze administracyjnej projektów badawczych i rozwojowych,
  • Umiejętność współpracy w zespole i komunikatywność,
  • Kreatywność, zaangażowanie, inicjatywa w działaniu, duża doza poczucia humoru i dystans do siebie,
  • Chęć rozwoju zawodowego i dzielenia się wiedzą,
  • Akceptacja różnorodności zadań i dynamicznego środowiska,
  • Znajomość polskiego systemu finansowania nauki oraz głównych polskich i europejskich programów finansowania,
  • Samodzielność w zarządzaniu czasem i umiejętność bardzo dobrej organizacji pracy, w tym pod presją czasu i w warunkach stresogennych,
  • Podstawowa znajomość przepisów ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, Prawa własności przemysłowej, prawa zamówień publicznych,
  • Znajomość specyfiki funkcjonowania instytucji o charakterze badawczo-rozwojowym,
  • Znajomość specyfiki dokumentacji związanej z pozyskiwaniem klienta zewnętrznego, finansowaniem działalności naukowej ze środków budżetu Państwa,
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office.

Oferujemy:

  • stabilne warunki zatrudnienia na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy,
  • pracę w nowo utworzonym zespole w interdyscyplinarnym, dynamicznie rozwijającym się dziale, wśród specjalistów z różnych dziedzin,
  • zdobycie unikalnego doświadczenia zawodowego w pracy na pograniczu nauki i biznesu,
  • pracę pełną wyzwań, z perspektywami rozwoju i realizacji ambicji zawodowych,
  • przyjazną atmosferę pracy,
  • szeroki pakiet socjalny (dobrowolne ubezpieczenie grupowe, karta Multisport, pełny zakres świadczeń z ZFŚS);
  • dodatkowe wynagrodzenie roczne,

Kandydaci proszeni są o złożenie następujących dokumentów:

  • CV

Zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail:  cv@upwr.edu.pl z dopiskiem w tytule maila: Specjalista w CBR"

Zastrzegamy sobie możliwość wcześniejszego zakończenia procesu rekrutacji i informujemy, że skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi kandydatami.

Klauzula informacyjna dla kandydatów na pracowników biorących udział w procesie rekrutacji znajduje się na stronie internetowej Uczelni pod adresem https://bip.upwr.edu.pl/ogloszenia/praca-na-upwr.

Uczelnia respektuje politykę równowagi płci oraz dopuszczenie odstępstw od porządku chronologicznego w życiorysie – w celu umożliwienia kandydatom/kandydatkom podążającym wielowymiarową ścieżką kariery – składanie życiorysów wspartych dowodami, które odzwierciedlają reprezentatywną gamę osiągnięć i kwalifikacji mających znaczenie w kontekście stanowiska, o które się ubiegają.

Wytworzył: Jarosław Bosy
Data wytworzenia: 01-06-2022
Opublikowane przez: Marta Grabowska
Ostatnio zaktualizował: Marta Grabowska