Pracownik inżynieryjno-techniczny w Instytucie Biologii Środowiskowej

Termin składania dokumentów: 02.02.2021 r.

ogłasza konkurs otwarty

na stanowisko inżynieryjno-techniczne

w Instytucie Biologii Środowiskowej

Obowiązki pracownika:

  • dbanie o istniejącą bazę dydaktyczną Instytutu Biologii Środowiskowej oraz jej sukcesywne powiększanie;
  • pomoc w przygotowaniu zajęć dydaktycznych (przygotowanie sprzętu i odczynników oraz pomocy naukowych pochodzenia zwierzęcego oraz roślinnego, obsługa sal do prowadzenia ćwiczeń);
  • bieżąca kontrola zasobów: odczynników i drobnego sprzętu laboratoryjnego, okazów zielnikowych, prowadzenie ewidencji, przygotowywanie zapotrzebowań i obsługę magazynu dydaktycznego;
  • obsługę doświadczeń prowadzonych w szklarni i fitotronach;
  • przygotowanie materiałów botanicznych (etykiety zielnikowe, obsługa baz danych);
  • pomoc w badaniach terenowych (zdjęcia fitosocjologiczne, pomiary GPS, pobór prób środowiskowych)
  • konserwacja oraz opieka nad sprzętem optycznym;
  • wykonywanie prac technicznych związanych z realizacją badań naukowych prowadzonych w Jednostce.

Wymagania wobec kandydata/kandydatki:

  • wykształcenie wyższe o profilu biologicznym (botanika lub zoologia);
  • samodzielność, inicjatywa, dobra organizacja pracy, zdolności interpersonalne, skrupulatność, dokładność i rzetelność;
  • praktyczna znajomość flory roślin naczyniowych Polski;
  • wiedza z zakresu zielnikoznawstwa (przygotowanie i utrzymanie herbarium);
  • umiejętność obsługi aplikacji do zdjęć fitosocjologicznych,
  • praktyczna znajomość preparatyki botanicznej i/lub zoologicznej;
  • znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie;
  • znajomość pakietu MS Office.

Oferujemy:

  • stabilne warunki zatrudnienia;
  • umowę o pracę w wymiarze 1 etatu;
  • Możliwość udziału w realizacji projektów badawczych i edukacyjnych w ramach dodatkowych umów.

Wymagane dokumenty:

  • CV i list motywacyjny;
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie;
  • w przypadku pracy na zbliżonym stanowisku kopie dokumentów potwierdzających doświadczenie zawodowe.

Proces rekrutacji składa się z dwóch etapów:

  • pierwszy – selekcja wstępna zgłoszeń kandydatów pod kątem spełnienia wymogów formalnych przystąpienia do konkursu;
  • drugi – rozmowa kwalifikacyjna.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail:  hr@upwr.edu.pl (z dopisaniem w tytule maila: Kandydat na stanowisko inżynieryjno-techniczne w IBŚ)

Termin składania zgłoszeń upływa z dniem 02 lutego 2021 r. o godzinie 15:00.

Na dole dokumentu należy zamieścić poniższą klauzulę:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U.  z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Klauzula informacyjna dla kandydatów na pracowników biorących udział w procesie rekrutacji znajduje się na stronie internetowej Uczelni pod adresem https://bip.upwr.edu.pl/ogloszenia/praca-na-upwr.

Uczelnia respektuje politykę równowagi płci oraz dopuszczenie odstępstw od porządku chronologicznego w życiorysie – w celu umożliwienia kandydatom/kandydatkom podążającym wielowymiarową ścieżką kariery – składanie życiorysów wspartych dowodami, które odzwierciedlają reprezentatywną gamę osiągnięć i kwalifikacji mających znaczenie w kontekście stanowiska, o które się ubiegają.

Wytworzył: Jarosław Bosy
Data wytworzenia: 26-01-2021
Opublikowane przez: Justyna Łochańska
Ostatnio zaktualizował: Justyna Łochańska