Pozostałe oferty pracy

Magistrant-stypendysta w projekcie badawczym Sonata NCN pt. “Jak pachnie zakażenie wirusowe. Analiza lotnych związków organicznych na modelach linii komórkowych oraz modelach mysich” . Projekt finansowany przez Narodowe Centrum Nauki.

Termin składania dokumentów: 18.12.2021 roku

Rektor

Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

ogłasza konkurs otwarty na magistranta - stypendystę

w projekcie pt. “Jak pachnie zakażenie wirusowe. Analiza lotnych związków organicznych na modelach linii komórkowych oraz modelach mysich” 

Poszukiwany magistrant/magistrantka do realizacji projektu badawczego Sonata NCN pt. “Jak pachnie zakażenie wirusowe. Analiza lotnych związków organicznych na modelach linii komórkowych oraz modelach mysich” nr UMO-2020/39/D/NZ6/03/185 prowadzonego pod kierunkiem dr Anny Matczuk

Nazwa jednostki: Wydział Medycyny Weterynaryjnej, Katedra Patologii, Zakład Mikrobiologii, UPWR


Nazwa stanowiska: magistrant-stypendysta


Wymagania:

Poszukujemy zmotywowanych kandydatów ze znajomością języka angielskiego, którzy są gotowi do codziennego wykonywania zadań badawczych w ramach projektu. Mile widziane będą dowody wcześniejszej aktywności naukowej takie jak publikacje, postery, prezentacje, staże naukowe. Wymagane doświadczenie w pracy z hodowlami komórkowymi. Mile widziane będzie doświadczenie w pracy wirusologicznej: hodowla i mianowanie wirusów, a także metody PCR.

 

Opis zadań:

Za specyficzny zapach danej substancji odpowiadają lotne związki organiczne. Są one wdychane z powietrzem przez nos do opuszki węchowej, gdzie reagują z receptorami w błonie nabłonka węchowego. Szerokie badania dotyczą zapachów wydzielanych przez ludzi zakażonych bakteriami lub objętych procesem nowotworowym. Niewielka jest jednak wiedza jak pachną osoby lub zwierzęta z zakażeniem wirusowym.

Ponieważ wirusy jako cząstki nieożywione nie posiadają swojego metabolizmu oraz w swej budowie nie maja substancji o charakterze lotnym, zapach powstały w trakcie infekcji pochodzi od zmian w metabolizmie zakażonych komórek lub organizmu.

Zadaniem magistranta-stypendysty będzie prowadzenie ciągłych linii komórkowych, namnażanie i mianowanie wirusów zwierzęcych. Pod opieką kierownika projektu magistrant będzie przygotowywał próbki do chromatografii gazowej. Zadaniem magistranta będzie też ekstrahowanie DNA i RNA z próbek od myszy i przeprowadzanie qPCR.

Magistrant-stypendysta będzie odpowiedzialny za samodzielne przygotowywanie i prezentację raportów ze swoich prac w formie raportów. Będzie odpowiedzialny za dokonywanie zamówień i zakupów odczynników, materiałów i innych elementów wyposażenia laboratoryjnego potrzebnych do realizacji wykonywanych przez siebie części projektu, a także za utrzymywanie swoich stanowisk pracy laboratoryjnej i biurowej w czystości i porządku.

 

Typ konkursu NCN: SONATA 16
Termin składania ofert: 18.12.2021 roku
Forma składania ofert: email: anna.matczuk@upwr.edu.pl

Warunki zatrudnienia:

Zatrudnienie na okres od 01.01.2021 do 31.12.2022
Zatrudnienie na okres do 12 miesięcy
Wynagrodzenie w wysokości 2 500 zł/miesięcznie (kwota brutto brutto)

Wymagane dokumenty:

1) skan dyplomu ukończenia studiów licencjackich;

2) życiorys zawierający informacje o zainteresowaniach naukowych i aktywności naukowej kandydata;

4) zgoda na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby postępowania kwalifikacyjnego

5) potwierdzenie statusu bycia aktywnym studentem studiów magisterskich kierunku biologia lub biotechnologia (bądź pokrewnych) w uczelniach wyższych o profilu badawczym (wg. klasyfikacji MNiSW).

Kryteria oceny: Wybrani kandydaci, którzy złożyli kompletny zestaw dokumentów (mail do: anna.matczuk@upwr.edu.pl) do dnia 18 grudnia 2021r. włącznie, oryginały do wglądu podczas rozmowy kwalifikacyjnej bądź później) zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Rozmowa ta składała się będzie z pytań dotyczących przedstawionego dorobku naukowego, przebiegu dotychczasowych studiów oraz nawiązywać do projektu, który student będzie realizował.

 

O terminie i szczegółach rozmowy kandydaci zostaną poinformowani e-mailowo.

Szczegóły oceny kandydata precyzuje regulamin NCN przyznawania stypendiów naukowych, który stanowi załącznik do uchwały Rady NCN nr 25/2019 z dnia 14 marca 2019 r: https://ncn.gov.pl/sites/default/files/pliki/uchwaly-rady/2019/uchwala25_2019-zal1.pdf

 

Klauzula informacyjna dla kandydatów na pracowników biorących udział w procesie rekrutacji znajduje się na stronie internetowej Uczelni pod adresem https://bip.upwr.edu.pl/ogloszenia/praca-na-upwr.

Uczelnia respektuje politykę równowagi płci oraz dopuszczenie odstępstw od porządku chronologicznego w życiorysie – w celu umożliwienia kandydatom/kandydatkom podążającym wielowymiarową ścieżką kariery – składanie życiorysów wspartych dowodami, które odzwierciedlają reprezentatywną gamę osiągnięć i kwalifikacji mających znaczenie w kontekście stanowiska, o które się ubiegają.

 


Historia wersji
Wytworzył: Jarosław Bosy
Data wytworzenia: 19-11-2021
Opublikowane przez: Joanna Ciapała
Data publikacji: 19-11-2021 15:00
Ostatnio zaktualizował: Joanna Ciapała
Data ostatniej aktualizacji: 05-01-2022 13:52