Koordynator projektu w Centrum Realizacji i Rozliczania Projektów w ramach programu Horyzont Europa (na 1/2 etatu)

ogłasza konkurs otwarty na stanowisko

koordynatora projektu

w Centrum Realizacji i Rozliczania Projektów

w projekcie realizowanym w ramach programu Horyzont Europa

Główne zadania i obowiązki:

  • zarządzanie codziennymi aspektami operacyjnymi projektu w ścisłej współpracy z kierownikiem projektu i zespołem merytorycznym;
  • zarządzanie określonymi rezultatami i harmonogramem rzeczowo- finansowym projektu oraz bieżący monitoring;
  • weryfikacja zgodności realizacji projektu i prawidłowości wydatkowania środków w odniesieniu do zapisów umów o dofinansowanie, wytycznych, właściwych aktów prawa;
  • kontrolowanie budżetu projektu oraz bieżących wydatków, czy przesunięć miedzy kategoriami/partnerami przy współpracy opiekuna finansowego;
  • zapewnienie koordynacji działań między partnerami w celu terminowej realizacji projektu, w tym nadzorowanie terminowości i kompletności przygotowywanych przez nich danych raportowych;
  • zapewnienie prawidłowej komunikacji między partnerami projektu oraz komunikacja z działami administracji Uczelni;
  • zapewnienie kompletności dokumentacji projektu, jej aktualizowanie i prawidłowe archiwizowanie;
  • przygotowywanie treści pism/maili, w tym do instytucji finansującej, dot. m.in. ewentualnych aneksów, zapytań kierowanych do projekt oficera w kwestiach finansowych i dot. sposobu realizacji zadań;
  • udział w koordynowaniu działań z interesariuszami zewnętrznymi i wewnętrznymi;
  • koordynacja na poziomie administracyjnym prac organów zarządzających projektem takich jak: rada wykonawcza/komitet sterujący (Executive Board), zgromadzenie ogólne (General Assembly), komitet doradczy (Advisory Board);
  • organizowanie spotkań projektowych, przygotowywanie oficjalnych notatek ze spotkań (tzw. minutes);
  • opracowywanie raportów projektowych w tym wsparcie przy tworzeniu „Project Deliverables”;
  • przygotowywanie raportów oraz dokumentacji wymaganej przez instytucję finansującą projekt i audyt;
  • uczestnictwo w prowadzeniu postępowań o udzielenie zamówień publicznych;
  • zarządzanie ryzykiem projektu;
  • inne bieżące obowiązki związane z realizacją projektu.

Wymagania:

  • wyższe wykształcenie;
  • udokumentowane szkolenie z zakresu zarządzania projektami;
  • doświadczenie w zarządzaniu międzynarodowymi projektami badawczymi lub projektami o innym charakterze niż badawczy realizowanymi w środowisku akademickim, w tym znajomość finansowych aspektów projektów;
  • umiejętność budowania relacji i doświadczenie we współpracy w zróżnicowanym, międzynarodowym środowisku;
  • doświadczenie w przygotowaniu sprawozdań z posiedzeń oraz umiejętność ustalania priorytetów w celu zapewnienia terminowego dostarczania sprawozdań;
  • znajomość programu Horizon Europe oraz strategicznych dyrektyw (np. Zielony Ład) i związanych z nimi wytycznych;
  • doświadczenie i znajomość wewnętrznych procedur sprawozdawczych Komisji Europejskiej, w tym sprawozdawczości technicznej i finansowej;
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie;
  • umiejętność współpracy i zdolność do pracy w zróżnicowanych i zdalnych zespołach oraz sposób.

Mile widziane:

  • certyfikacja w zakresie zarządzania projektami;
  • obsługa systemów informatycznych dedykowanych projektom realizowanym w ramach Programu Horyzont Europa;
  • doświadczenie w zakresie zarządzania własnością intelektualną oraz znajomość kwestii etycznych i równowagi płci.

Oferujemy:

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w wymiarze 1/2 etatu;
  • umowa na czas określony - zatrudnienie do projektu (planowana data zakończenia projektu: 31.07.2025 r.);
  • stabilne warunki zatrudnienia;
  • zdobycie unikalnego doświadczenia zawodowego;
  • szeroki pakiet socjalny ;
  • dobrowolne ubezpieczenie grupowe;
  • dofinansowanie aktywności sportowej;
  • dofinansowanie prywatnej opieki medycznej;
  • dodatkowe wynagrodzenie roczne.

CV należy przesłać w na adres email: cv@upwr.edu.pl z dopiskiem w tytule maila "Koordynator projektu w programie Horyzont"

Termin składania ofert: 14.03.2024 roku.

Klauzula informacyjna dla kandydatów na pracowników biorących udział w procesie rekrutacji znajduje się na stronie internetowej Uczelni.

Uczelnia respektuje politykę równowagi płci oraz dopuszczenie odstępstw od porządku chronologicznego w życiorysie – w celu umożliwienia kandydatom/kandydatkom podążającym wielowymiarową ścieżką kariery – składanie życiorysów wspartych dowodami, które odzwierciedlają reprezentatywną gamę osiągnięć i kwalifikacji mających znaczenie w kontekście stanowiska, o które się ubiegają.

Wytworzył: Jarosław Bosy
Data wytworzenia: 07-03-2024
Opublikowane przez: Katarzyna Osińska
Ostatnio zaktualizował: Katarzyna Osińska