Koordynator Projektu w Centrum Realizacji i Rozliczania Projektów

ogłasza nabór na stanowisko Koordynatora projektu

w Centrum Realizacji i Rozliczania Projektów

Poszukujemy koordynatora projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Ramowego Unii Europejskiej na lata 2021-2027 – Horyzont Europa, realizowanego w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Główne zadania i obowiązki:

  • Zarządzanie codziennymi aspektami operacyjnymi projektu w ścisłej współpracy z kierownikami projektów i zespołami merytorycznymi;
  • Zarządzanie określonymi rezultatami i harmonogramem projektu oraz zapewnienie koordynacji działań między partnerami w celu terminowej realizacji projektu, w tym nadzorowanie terminowości i kompletności przygotowywanych przez nich danych raportowych;
  • Zapewnienie kompletności dokumentacji projektu, jej aktualizowanie i prawidłowe archiwizowanie;
  • Zapewnienie prawidłowej komunikacji między partnerami projektu i członkami stowarzyszonymi;
  • Koordynacja na poziomie administracyjnym prac organów zarządzających projektem takich jak: rada wykonawcza/komitet sterujący (Executive Board), zgromadzenie ogólne (General Assembly), komitet doradczy (Advisory Board);
  • Organizowanie spotkań projektowych, przygotowywanie oficjalnych notatek ze spotkań i opracowywanie raportów projektowych w tym wsparcie przy tworzeniu „Project Deliverables”;
  • Udział w koordynowaniu działań z interesariuszami zewnętrznymi;
  • Kontrolowanie budżetu projektu oraz bieżących wydatków przy współpracy opiekuna finansowego;
  • Zarządzanie ryzykiem projektu oraz przygotowywanie raportów oraz dokumentacji wymaganej przez fundatora/agencję finansującą projektu.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe;
  • Udokumentowane szkolenia z zakresu zarządzania projektami;
  • Doświadczenie w zarządzaniu międzynarodowymi projektami badawczymi lub projektami o innym charakterze niż badawczy realizowanymi w środowisku akademickim, w tym znajomość finansowych aspektów projektów;
  • Umiejętność budowania relacji i doświadczenie we współpracy w zróżnicowanym, międzynarodowym środowisku;
  • Doświadczenie w przygotowaniu sprawozdań z posiedzeń oraz umiejętność ustalania priorytetów w celu zapewnienia terminowego dostarczania sprawozdań;
  • Znajomość programu Horizon Europe oraz strategicznych dyrektyw (np. Zielony Ład) i związanych z nimi wytycznych;
  • Doświadczenie i znajomość wewnętrznych procedur sprawozdawczych Komisji Europejskiej, w tym sprawozdawczości technicznej i finansowej;
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.

Wymagania dodatkowe (preferowane):

  • Certyfikacja w zakresie zarządzania projektami;
  • Obsługa systemów informatycznych dedykowanych projektom europejskim (Funding & Tender Opportunities);
  • Doświadczenie w zakresie zarządzania własnością intelektualną.

Pożądane cechy:

  • Dokładność, terminowość i rzetelność w przygotowywaniu dokumentacji;
  • Samodzielność i wysoki poziom zaangażowania w realizowane zadania;
  • Umiejętność współpracy w zespole;
  • Motywacja i zdolność do pracy w zróżnicowanych i zdalnych zespołach;
  • Znajomość kwestii etycznych i równowagi płci.

Oferujemy:

  • Stabilne warunki zatrudnienia na podstawie umowy o pracę w wymiarze 1/2 etatu;
  • Możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia swoich kwalifikacji;
  • Dodatkowe wynagrodzenie roczne;
  • Dofinansowanie do wypoczynku letniego i zimowego;
  • Szkolenia zawodowe;
  • Karta Multisport.

CV należy składać na adres email: cv@upwr.edu.pl z dopiskiem w tytule maila „Koordynator projektu"

 Termin składania ofert: 05.10.2022 roku

Zastrzegamy sobie możliwość wcześniejszego zakończenia procesu rekrutacji i informujemy, że skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi kandydatami.

Klauzula informacyjna dla kandydatów na pracowników biorących udział w procesie rekrutacji znajduje się na stronie internetowej Uczelni pod adresem https://bip.upwr.edu.pl/ogloszenia/praca-na-upwr.

Uczelnia respektuje politykę równowagi płci oraz dopuszczenie odstępstw od porządku chronologicznego w życiorysie – w celu umożliwienia kandydatom/kandydatkom podążającym wielowymiarową ścieżką kariery – składanie życiorysów wspartych dowodami, które odzwierciedlają reprezentatywną gamę osiągnięć i kwalifikacji mających znaczenie w kontekście stanowiska, o które się ubiegają.

Wytworzył: Jarosław Bosy
Data wytworzenia: 08-09-2022
Opublikowane przez: Katarzyna Osińska
Ostatnio zaktualizował: Katarzyna Osińska