Pozostałe oferty pracy

Kierownik Archiwum

ogłasza nabór na stanowisko

Kierownika Archiwum

Główne zadania i obowiązki:

  • kierowanie pracą Archiwum Zakładowego, zapewnienie prawidłowego i terminowego realizowania zadań;
  • nadzór nad prowadzeniem ewidencji Archiwum Zakładowego;
  • przejmowanie z komórek organizacyjnych uporządkowanej dokumentacji zakończonych spraw;
  • porządkowanie dokumentacji będącej w ewidencji Archiwum Zakładowego;
  • udostępnianie dokumentacji;
  • przekazywanie materiałów archiwalnych do właściwego Archiwum Państwowego;
  • brakowanie dokumentacji niearchiwalnej w uzgodnieniu z właściwym archiwum państwowym;
  • monitorowanie warunków klimatycznych i dbałość o bezpieczeństwo przechowywanej dokumentacji;
  • zapewnienie niezbędnych materiałów i akcesoriów do archiwizacji dokumentacji;
  • przygotowanie sprawozdań i planów działalności Archiwum Zakładowego;
  • współpraca z Archiwum Państwowym w zakresie przeprowadzanych kontroli;
  • udział w projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań informatycznych oraz nadzorowanie prawidłowości funkcjonowania organizacji systemów elektronicznego zarządzania dokumentacją (EZD);
  • udział w tworzeniu normatywów kancelaryjno-archiwalnych obowiązujących na Uczelni;
  • udział w komisji do dokonania oceny i wydzielenia dokumentacji niearchiwalnej przeznaczonej do brakowania;
  • wsparcie dla komórek organizacyjnych w zakresie stosowania instrukcji kancelaryjnej, jednolitego rzeczowego wykazu akt, prowadzenia teczek spraw.

Wymagania:

  • wykształcenie kierunkowe (technik archiwista lub absolwent historii ze specjalizacją archiwistyki);
  • praktyczna znajomość zagadnień prawnych i organizacyjnych z zakresu prowadzenia archiwum zakładowego oraz ochrony danych osobowych;
  • doświadczenie w zakresie prowadzenia i organizacji archiwum zakładowego;
  • doświadczenie w zarządzaniu zespołem;
  • znajomość założeń Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją;
  • umiejętność posługiwania się pakietem Microsoft Office;
  • umiejętność współpracy i łatwość nawiązywania relacji ze współpracownikami;
  • umiejętność podejmowania decyzji i odpowiedzialność.

Mile widziane:

  • znajomość systemu klasy EZD;
  • doświadczenie we wdrożeniu systemu EZD;
  • doświadczenie w digitalizacji zasobu archiwalnego;
  • znajomość ustawy o dostępie do informacji publicznej.

Oferujemy:

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę;
  • stabilne warunki zatrudnienia;
  • zdobycie unikalnego doświadczenia zawodowego;
  • możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia swoich kwalifikacji;
  • szkolenia zawodowe;
  • szeroki pakiet socjalny;
  • dobrowolne ubezpieczenie grupowe;
  • dofinansowanie aktywności sportowej;
  • dofinansowanie prywatnej opieki medycznej;
  • dodatkowe wynagrodzenie roczne.

CV należy składać na adres email: cv@upwr.edu.pl z dopiskiem w tytule maila: "Kierownik archiwum".

Termin składania dokumentów: 19.02.2023 roku

Zastrzegamy sobie możliwość wcześniejszego zakończenia procesu rekrutacji i informujemy, że skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi kandydatami.

Klauzula informacyjna dla kandydatów na pracowników biorących udział w procesie rekrutacji znajduje się na stronie internetowej Uczelni.

Uczelnia respektuje politykę równowagi płci oraz dopuszczenie odstępstw od porządku chronologicznego w życiorysie – w celu umożliwienia kandydatom/kandydatkom podążającym wielowymiarową ścieżką kariery – składanie życiorysów wspartych dowodami, które odzwierciedlają reprezentatywną gamę osiągnięć i kwalifikacji mających znaczenie w kontekście stanowiska, o które się ubiegają.

Wytworzył: Jarosław Bosy
Data wytworzenia: 20-01-2023
Opublikowane przez: Barbara Kulińska
Ostatnio zaktualizował: Katarzyna Osińska