Inżynier R&D w projekcie „Precyzyjne pozycjonowanie GNSS w czasie rzeczywistym - serwis online” LIDER 13

ogłasza konkurs na stanowisko

inżyniera R&D w ramach projektu

„Precyzyjne pozycjonowanie GNSS w czasie rzeczywistym - serwis online”

w Instytucie Geodezji i Geoinformatyki

 umowa nr LIDER13/0075/2022 z dnia 15.03.2023

Główne zadania i obowiązki:

  • bieżące testowanie i debugowanie oprogramowania, w tym porównywanie wyników między nowym kodem a oprogramowaniem GNSS-WARP;
  • niwelacja precyzyjna, pomiary GNSS, symulowanie przemieszczeń;
  • konwersja HAS na RTCM, pomiary terenowe i testy pozycjonowania w GNSS-WARP, automatyzacja serwisu monitorowania IGS RTS i Galileo HAS;
  • implementacja modeli geofizycznych i prostych funkcji obliczeniowych, testowanie i debugowanie oprogramowania;
  • utworzenie bazy danych, interfejsu rejestracji odbiornika w serwisie i formatu .xml do przesyłania metadanych;
  • przygotowanie instrukcji dla transmisji obserwacji w formacie RTCM, bieżące testowanie serwisu.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe z obszaru nauk ścisłych lub technicznych, optymalnie w zakresie geodezji i kartografii, geoinformatyki lub pokrewne;
  • znajomość podstaw realizacji pomiarów geodezyjnych technikami klasycznymi i GNSS;
  • znajomość podstaw programowania (Matlab, Python lub C/C++);
  • znajomość języka angielskiego (minimum B2);
  • znajomość aparatu matematycznego z zakresu algebry liniowej, procesów stochastycznych i filtracji Kalmana, lub motywacja do uzupełnienia wiedzy w tym zakresie;
  • doświadczenie w realizacji projektów B+R.

Oferujemy:

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w wymiarze 1 etatu;
  • zatrudnienie na czas określony od 01.09.2023 roku do 28.02.2026 roku
  • stabilne warunki zatrudnienia;
  • zdobycie unikalnego doświadczenia zawodowego;
  • szeroki pakiet socjalny
  • dobrowolne ubezpieczenie grupowe;
  • dofinansowanie aktywności sportowej;
  • dofinansowanie prywatnej opieki medycznej;
  • dodatkowe wynagrodzenie roczne.

CV należy przesłać w na adres email: cv@upwr.edu.pl z dopiskiem w tytule maila "Inżynier R&D w IGiG".

Termin składania ofert: 30.06.2023 roku.

Klauzula informacyjna dla kandydatów na pracowników biorących udział w procesie rekrutacji znajduje się na stronie internetowej Uczelni.

Uczelnia respektuje politykę równowagi płci oraz dopuszczenie odstępstw od porządku chronologicznego w życiorysie – w celu umożliwienia kandydatom/kandydatkom podążającym wielowymiarową ścieżką kariery – składanie życiorysów wspartych dowodami, które odzwierciedlają reprezentatywną gamę osiągnięć i kwalifikacji mających znaczenie w kontekście stanowiska, o które się ubiegają.

Wytworzył: Jarosław Bosy
Data wytworzenia: 23-05-2023
Opublikowane przez: Katarzyna Osińska
Ostatnio zaktualizował: Katarzyna Osińska