2003 rok

Zarządzenie nr 37/2003 Rektora Akademii Rolniczej we Wrocławiu z dnia 20 czerwca 2003 roku

w sprawie określenia praw i obowiązków studentów studiów wieczorowych na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej, na kierunku weterynaria Akademii Rolniczej we Wrocławiu

Na podstawie art. 49 ust. 2 ustawy z dnia 12 września 1990 roku o szkolnictwie wyższym (Dz.U. nr 65, poz. 385, z późn. zm.) oraz § 22 pkt 1 Statutu AR we Wrocławiu zarządza się, co następuje:

§ 1

1. Studentem studiów wieczorowych (płatnych) może zostać kandydat, który zdał testowy egzamin wstępny z biologii i chemii, tzn. otrzymał minimum 50 punktów na 100 możliwych do uzyskania.

2. Decyzję o przyjęciu na wieczorowe studia lekarsko-weterynaryjne podejmuje Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna na podstawie wyników egzaminów oraz pisemnej prośby kandydata.

3. Student studiów wieczorowych studiuje według zasad określonych Regulaminem studiów obowiązującym w Akademii Rolniczej we Wrocławiu oraz zobowiązany jest do przestrzegania innych przepisów Akademii Rolniczej we Wrocławiu.

4. Student studiów wieczorowych opłaca naukę. Opłata za każdy semestr w roku akademickim 2003/2004 wynosi 4.000 PLN.
Termin płatności za I semestr ustala się na 15.VIII.2003 roku. Opłata za kolejne semestry winna być wniesiona w ciągu pierwszego miesiąca od rozpoczęcia zajęć w danym semestrze. Wniesione opłaty nie  podlegają zwrotowi. Nie wniesienie opłaty w wymienionym terminie jest równoznaczne z rezygnacją ze studiów.

5. Student studiów wieczorowych otrzymuje indeks i legitymację studencką.

6. Studentowi studiów wieczorowych nie przysługuje pomoc materialna i socjalna.

7. Studentowi studiów wieczorowych może jedynie zostać przyznane miejsce w domu studenckim za pełną odpłatnością obowiązującą w danym roku akademickim.

8. Studentowi studiów wieczorowych, w uzasadnionych przypadkach, przysługuje prawo do ubiegania się o przyznanie urlopu zdrowotnego, po zakończeniu którego student zobowiązany jest do wniesienia opłaty w wysokości ustalonej na nowy rok akademicki.

9. Student studiów wieczorowych, który uzyska średnią ocen 3,8 lub wyższą ze wszystkich wymaganych zaliczeń i egzaminów obowiązujących w danym semestrze (poczynając od semestru II), może ubiegać się o przeniesienie na studia dzienne. Decyzję, na wniosek studenta, podejmuje Dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej.

10. Punkt 9 nie dotyczy studentów studiów wieczorowych, którzy rozpoczęli naukę na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej jako drugim kierunku (bez względu na aktualny status na pierwszym kierunku).

§ 2

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

Rektor
prof. dr hab. Michał Mazurkiewicz


Historia wersji
Wytworzył: Michał Mazurkiewicz
Data wytworzenia: 20-06-2003
Opublikowane przez: Maria Szołomicka-Gerlicz
Data publikacji: 20-06-2003 00:00
Ostatnio zaktualizował: Piotr Kaługa
Data ostatniej aktualizacji: 29-02-2020 07:51