2022 rok

Uchwała nr 28/2022 Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu z dnia 24 czerwca 2022 roku

w sprawie wprowadzenia zmian do uchwały nr 31/2021 Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu z dnia 25 czerwca 2021 roku w sprawie warunków, trybu i terminów postępowania rekrutacyjnego dla kandydatów na I rok studiów stacjonarnych i niestacjonarnych na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu w roku akademickim 2022/2023 z późn. zm.

Na podstawie art. 28 ust. 1 pkt 10 oraz art. 69 i art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2022 r. poz. 574 z późn. zm.) i art. 96 ust. 1 ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (Dz. U. z 2022 r. poz. 583 z późn. zm.), § 12 ust. 1 pkt 9 oraz § 90 ust. 1 Statutu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu stanowiącego załącznik do uchwały nr 56/2019 Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego z dnia 28 czerwca 2019 roku w sprawie uchwalenia Statutu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu z późn. zm. uchwala się, co następuje:


§ 1


W uchwale nr 31/2021 Senatu UPWr z dnia 25 czerwca 2021 roku w sprawie warunków, trybu i terminów postępowania rekrutacyjnego dla kandydatów na I rok studiów stacjonarnych i niestacjonarnych na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu w roku akademickim 2022/2023 z późn. zm. wprowadza się następujące zmiany:

1) W załączniku nr 3 do ww. uchwały dodaje się pkt 4, który otrzymuje brzmienie:

„4. Dla kandydatów na kierunek weterynaria prowadzony w języku polskim, legitymujących się obywatelstwem ukraińskim, którzy posiadają świadectwo uzyskania pełnego wykształcenia średniego wydane w ukraińskim systemie oświaty w roku 2022, możliwe jest aplikowanie na podstawie wyników świadectwa/atestatu przeliczonych wg wzoru:



LP = 0,55 x (B+Ch)

gdzie:

● B - oznacza wynik z biologii
● Ch - oznacza wynik z chemii”;

2) W załączniku nr 2 do ww. uchwały w tab. 1 dla kierunku Geodezja i Kartografia treść w polu tabeli „wymagania” zawierająca opis wymaganych kierunkowych zasobów wiedzy i umiejętności stanowiących podstawę kwalifikacji kandydatów na studia stacjonarne i niestacjonarne drugiego stopnia otrzymuje następujące brzmienie:

„Na studia drugiego stopnia może być przyjęta osoba, która ukończyła studia pierwszego stopnia na kierunku geodezja i kartografia, studia pierwszego stopnia inżynierskie lub licencjackie na kierunku pokrewnym albo jednolite studia magisterskie na kierunku pokrewnym i posiada kompetencje, obejmujące w szczególności wiedzę i umiejętności niezbędne do kształcenia się na studiach drugiego stopnia:

  • z zakresu przedmiotów podstawowych (matematyka, fizyka) niezbędną do rozumienia matematycznego opisu zjawisk, posługiwania się metodami matematycznymi oraz rozumienia procesów fizycznych w przyrodzie i wykorzystywania praw przyrody w inżynierii i naukach o Ziemi;
  • z zakresu zaawansowanej statystyki oraz podstaw statystycznego modelowania danych;
  • z zakresu informatyki, w szczególności z podstaw programowania i tworzenia baz danych;
  • z zakresu globalnych i lokalnych systemów odniesienia i układów współrzędnych;
  • pozyskiwania i aktualizacji danych przestrzennych, redagowania i opracowywania map z zastosowaniem narzędzi informatycznych;
  • z zakresu prawa, ekonomii oraz zarządzania, dotyczącą prowadzenia działalności gospodarczej;
  • ma wiedzę pozwalającą na: prawidłowe formułowanie problemu i zadania inżynierskiego, zastosowanie odpowiednich środków do jego realizacji, zaprezentowanie rozwiązania problemu w formie publicznego wystąpienia lub pisemnego opracowania.

Kierunek studiów pierwszego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich może być uznany za pokrewny jeżeli:

  • kierunek ten był przyporządkowany do dyscypliny albo dyscypliny wiodącej z dziedziny nauk inżynieryjno-technicznych albo dziedziny nauk ścisłych i przyrodniczych
  • lub na kierunku tym były realizowane przedmioty z zakresu podstawowych zagadnień dla kierunku studiów geodezja i kartografia pierwszego stopnia”.


§ 2


Pozostałe postanowienia uchwały nr 31/2021 Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu z dnia 25 czerwca 2021 roku w sprawie warunków, trybu i terminów postępowania rekrutacyjnego dla kandydatów na I rok studiów stacjonarnych i niestacjonarnych na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu w roku akademickim 2022/2023 z późn. zm. nie ulegają zmianie.


§ 3


Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Przewodniczący Senatu

prof. dr hab. inż. Jarosław Bosy

Zmiany

Zmiany
Status Akt zmieniający
akt zmieniany Uchwała nr 31/2021 Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu z dnia 25 czerwca 2021 roku

Historia wersji
Wytworzył: Jarosław Bosy
Data wytworzenia: 24-06-2022
Opublikowane przez: Joanna Kołaczyńska
Data publikacji: 30-06-2022 10:00
Ostatnio zaktualizował: Joanna Kołaczyńska
Data ostatniej aktualizacji: 01-07-2022 08:27