2020 rok

Uchwała nr 73/2020 Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu z dnia 30 października 2020 roku

w sprawie warunków i trybu przyjmowania kandydatów na 7-semestralne studia stacjonarne pierwszego stopnia o profilu ogólnoakademickim na kierunku agroinżynieria na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu rozpoczynających się od roku akademickiego 2021/2022

Na podstawie art. 28 ust. 1 pkt 10, art. 70 ust. 1, ust. 3 i ust. 5 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (tekst jednolity Dz. U. z 2020 r. poz. 85 z późn. zm.),§ 12 ust. 1 pkt 9 Statutu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu uchwalonego w dniu28 czerwca 2019 r. stanowiącego załącznik do uchwały nr 56/2019 Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu z dnia 28 czerwca 2019 roku w sprawie uchwalenia Statutu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, uchwały nr 124/2018 Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu z dnia 19 grudnia 2018 roku w sprawie szczegółowych zasad przyjmowania na studia laureatów oraz finalistów olimpiad stopnia centralnego, laureatów konkursów międzynarodowych oraz ogólnopolskich w latach 2019/2020, 2020/2021, 2021/2022 i 2022/2023 z późn. zm. uchwala się, co następuje:

§ 1

Określa się następujące zasady rekrutacji na pierwszy rok 7-semestralych studiów stacjonarnych pierwszego stopnia o profilu ogólnoakademickim na kierunku agroinżynieria na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu rozpoczynających się od roku akademickiego 2021/2022:

  1. Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na pierwszy rok stacjonarnych studiów pierwszego stopnia o profilu ogólnoakademickim na kierunek agroinżynieria biorą udział
    w postępowaniu kwalifikacyjnym na podstawie wyników zewnętrznego pisemnego egzaminu maturalnego (nowa matura) z jednego przedmiotu zdanego na poziomie podstawowym lub rozszerzonym do wyboru spośród: matematyki lub biologii lub chemii lub fizyki lub informatyki lub geografii. Dodatkowo podstawą kwalifikacji jest przedstawienie wyników z przedmiotów: język polski i język obcy, zdawanych na poziomie podstawowym lub rozszerzonym.
  2. Liczba punktów (LP) przeliczana jest według następującego wzoru: 

LP = Jo + Jp + (Pw x 10)

gdzie dla kandydatów z nową maturą: 

Jo – oznacza większą liczbę punktów procentowych z języka obcego liczoną wg zasady 0,4 x P albo 1,0 x R; 

Jp – oznacza większą liczbę punktów procentowych z języka polskiego (dla cudzoziemców z języka ojczystego) obcego liczoną wg zasady 0,4 x P albo 1,0 x R; 

Pw – oznacza liczbę punktów z przedmiotu rekrutacyjnego do wyboru na poziomie rozszerzonym;

P – liczba punktów procentowych uzyskana na poziomie podstawowym; 

R – liczba punktów procentowych uzyskana na poziomie rozszerzonym. 

  1. Kandydaci na kierunek agroinżynieria, którzy zdawali egzamin dojrzałości (stara matura), biorą udział w postępowaniu kwalifikacyjnym na podstawie wyników egzaminu dojrzałości z jednego z przedmiotów rekrutacyjnych wskazanych w § 1 ust. 1 oraz wyniku z oceny z języka polskiego oraz języka obcego zdawanego ustnie. Wskazane przedmioty będą liczone, jak przedmioty zdawane w rozszerzeniu wg wzoru wskazanego w § 1 ust. 2.
  2. Kandydaci legitymujący się świadectwem zagranicznym mogą ubiegać o przyjęcie na I rok studiów pod warunkiem posiadania zalegalizowanego lub opatrzonego apostille świadectwa lub innego dokumentu uzyskanego za granicą zawierającego klauzulę stwierdzającą prawo do ubiegania się o przyjęcie do szkół wyższych każdego typu w kraju miejsca jego wydania. Świadectwo to należy przedłożyć wraz z tłumaczeniem przysięgłym na język polski.
  3. Pozostałe warunki i tryb przyjmowania kandydatów na I rok studiów stacjonarnych na kierunku agroinżynieria są zgodne z uchwałą nr 33/2020 Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu z dnia 29 maja 2020 roku w sprawie warunków, trybu i terminów postępowania rekrutacyjnego dla kandydatów na I rok studiów stacjonarnych i niestacjonarnych na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu w roku akademickim 2021/2022.

§ 2

  1. Z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego będą przyjmowani laureaci i finaliści Olimpiady Biologicznej, Olimpiady Chemicznej, Olimpiady Fizycznej, Olimpiady Geograficznej, Olimpiady Informatycznej, Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości, Olimpiady Matematycznej, Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych (tylko z bloków tematycznych zgodnych z kierunkiem studiów), Olimpiady Wiedzy Technicznej stopnia centralnego.
  2. Liczba laureatów i finalistów każdej wymienionej w ust 1. olimpiady nie może być większa niż 10. O kolejności przyjmowania decydują wyniki na świadectwie dojrzałości z przedmiotów rekrutacyjnych wymienionych w § 1 ust 1. Jeżeli kandydat na świadectwie dojrzałości ma wyniki z więcej niż jednego przedmiotu rekrutacyjnego, pod uwagę brany jest najlepszy wynik.

§ 3

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Przewodniczący Senatu

prof. dr hab. inż. Jarosław Bosy


Historia wersji
Wytworzył: Jarosław Bosy
Data wytworzenia: 30-10-2020
Opublikowane przez: Tomasz Lewandowski
Data publikacji: 10-11-2020 12:00
Ostatnio zaktualizował: Joanna Kołaczyńska
Data ostatniej aktualizacji: 20-12-2022 13:07