2009 rok

Uchwała nr 20/2009 Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu z dnia 27 marca 2009 r.

w sprawie wprowadzenia zmian do regulaminu stacjonarnych studiów doktoranckich na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu wprowadzonego w życie uchwałą senatu nr 44/2006 z dnia 30 czerwca 2006 r. w sprawie uchwalenia regulaminu stacjonarnych studiów doktoranckich oraz obwieszczeniem Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu z dnia 9 maja 2007 r. w sprawie ogłoszenia tekstu jednolitego regulaminu stacjonarnych studiów doktoranckich na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu

 

Na podstawie art. 62 ust. 1 pkt 2 oraz art. 161 ust. 1 i 2 w związku z art. 196 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz.U. nr 164, poz. 1365 ze zm.) oraz § 101 ust. 9 statutu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu uchwala się, co następuje:

 

§ 1

1. W regulaminie stacjonarnych studiów doktoranckich na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu wprowadza się następujące zmiany:

a) w § 1 ust. 3 otrzymuje następujące brzmienie: „Po pozytywnym zakończeniu przewodu doktorskiego absolwenci studiów doktoranckich uzyskują stopień naukowy:

–  doktora nauk biologicznych w zakresie biotechnologii – Wydział Nauk o Żywności,

–   doktora nauk rolniczych – Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt, Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji, Wydział Nauk o Żywności, Wydział Przyrodniczo-Technologiczny”

–   doktora nauk weterynaryjnych – Wydział Medycyny Weterynaryjnej.”

b)  w § 3 ust. 1 otrzymuje brzmienie: „Studia doktoranckie kształcą w następujących dziedzinach i dyscyplinach nauki:

Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt:

–   nauki rolnicze – zootechnika

Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji:

–  nauki rolnicze – kształtowanie środowiska

Wydział Medycyny Weterynaryjnej:

–  nauki weterynaryjne

Wydział Nauk o Żywności:

–  nauki rolnicze – technologia żywności i żywienia

–  nauki biologiczne – biotechnologia

Wydział Przyrodniczo-Technologiczny

– nauki rolnicze – agronomia

     – inżynieria rolnicza

      – ogrodnictwo.

c)  w § 4 ust. 2 otrzymuje następującą treść: „W uzasadnionych przypadkach kierownik studiów doktoranckich może przedłużyć okres odbywania studiów doktoranckich, zwalniając jednocześnie z obowiązku uczestniczenia w zajęciach, w szczególności w przypadku:

1. czasowej niezdolności do odbywania tych studiów spowodowanej chorobą,

2. sprawowania osobistej opieki nad chorym członkiem rodziny,

3. sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem do 4 roku życia lub dzieckiem o orzeczonej niepełnosprawności,

– łącznie nie więcej niż o rok.

4. oraz w przypadkach uzasadnionych koniecznością prowadzenia długotrwałych badań naukowych, na czas ich trwania, nie dłużej jednak niż o rok.”

d)  w § 8 ust. 2 otrzymuje następujące brzmienie: „Kadencja kierownika studiów doktoranckich trwa 4 lata, rozpoczyna się z dniem   1 października roku wyborów organów jednoosobowych.”

e)  w § 11 ust. 1 lit. b) otrzymuje następujące brzmienie: „prowadzenia zajęć dydaktycznych w wymiarze nieprzekraczającym 90 godzin dydaktycznych rocznie, na II, III i IV roku studiów doktoranckich – samodzielnie. W uzasadnionych przypadkach, wymienionych w uchwałach senatu ustalających obowiązki nauczycieli akademickich, pensum dydaktyczne, warunki jego obniżania i rozliczania, liczebności grup studenckich oraz zasady obliczania i zlecania zajęć dydaktycznych nauczycielom akademickim i doktorantom, dziekan na wniosek kierownika studiów doktoranckich może obniżyć doktorantowi wymiar praktyk zawodowych albo całkowicie z nich zwolnić.”

f)  w § 14 ust. 1 zdanie drugie otrzymuje następujące brzmienie: „Stypendium może otrzymać doktorant, który terminowo realizuje program studiów doktoranckich i wykazuje się zaangażowaniem w prowadzeniu zajęć dydaktycznych lub badawczych w ramach praktyk zawodowych albo zaangażowaniem w realizację badań naukowych prowadzonych przez jednostkę organizacyjną uczelni.”

g) w § 14 ust. 2 zdanie pierwsze otrzymuje brzmienie: „Wysokość stypendium, o którym mowa w ust. 1 nie może być niższa niż 60% i wyższa niż 100% minimalnego wynagrodzenia zasadniczego asystenta, ustalonego w przepisach o wynagradzaniu nauczycieli akademickich.”

h) w § 14 ust. 3 otrzymuje brzmienie: „Stypendium doktoranckie jest przyznawane i wypłacane przez okres do 12 miesięcy, za każdy miesiąc z góry.”

 

§ 2

Pozostałe postanowienia uchwały nr 44/2006 nie ulegają zmianom.

 

§ 3

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

 

Przewodniczący Senatu

prof. dr hab. Roman Kołacz


Historia wersji
Wytworzył: Roman Kołacz
Data wytworzenia: 27-03-2009
Opublikowane przez: Maria Szołomicka-Gerlicz
Data publikacji: 27-03-2009 14:35
Ostatnio zaktualizował: Sebastian Wuczkowski
Data ostatniej aktualizacji: 03-04-2009 09:06