2024 rok

Obwieszczenie nr 9/2024 Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu z dnia 8 marca 2024 roku

w sprawie sprostowania oczywistych omyłek pisarskich w obwieszczeniu nr 3/2024 Rektora Uniwersytety Przyrodniczego we Wrocławiu z dnia 11 stycznia 2024 roku w sprawie ogłoszenia tekstu jednolitego Regulaminu pracy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

Na podstawie art. 23 ust. 1 i ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2023 r. poz. 742 z późn. zm.) oraz § 5 ust. 2 i ust. 3 pkt 2 Statutu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu stanowiącego załącznik do uchwały nr 42/2023 Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu z dnia 29 września 2023 roku w sprawie uchwalenia Statutu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu z późn. zm., prostuje się:

oczywiste omyłki pisarskie w załączniku nr 6 - Regulaminie indywidualnego ustalania wysokości rocznego wymiaru zajęć dydaktycznych młodego naukowca stanowiącego załącznik do obwieszczenia nr 3/2024 Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu z dnia 11 stycznia 2024 roku w sprawie ogłoszenia tekstu jednolitego Regulaminu pracy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, w następujący sposób:

1) § 2 i § 3 otrzymują brzmienie:

„§ 2 

Zasady indywidualnego ustalania rocznego wymiaru zajęć dydaktycznych dla młodych naukowców w danym roku akademickim w UPWr:

  1. Z wnioskiem o indywidualne ustalanie rocznego wymiaru zajęć dydaktycznych w danym roku akademickim zgodnie z par. 12 ust. 3 pkt 6 Regulaminu pracy UPWr może wystąpić młody naukowiec w rozumieniu przepisów Regulaminu pracy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

  2. Młody naukowiec może wnioskować o indywidualne ustalenie wymiaru zajęć dydaktycznych na poziomie nie niższym niż 120 godzin rocznie, na okres 3 pierwszych lat prowadzenia zajęć dydaktycznych.

  3. Zmiany obowiązkowego wymiaru zajęć dydaktycznych dokonuje się w celu prowadzenia zintensyfikowanej działalności naukowej.

  4. Warunkiem pozytywnego rozpatrzenia wniosku, o którym mowa w ust. 1, jest łączne spełnienie przez młodego naukowca następujących kryteriów:
    - posiada znaczący dorobek publikacyjny z wiodącą rolą autora;
    - jest/był kierownikiem projektu badawczego finansowanego przez instytucje: NCN, NCBR, FNP, EU lub programu Diamentowy Grant;
    - rozprawa doktorska została wyróżniona przez organ nadający stopień doktora.

  5. Weryfikacji spełnienia warunków udziału w programie (rozumianego jako korzystanie z indywidualnego ustalenia rocznego wymiaru zajęć dydaktycznych na podstawie § 12 ust. 3 pkt 6 Regulaminu pracy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu), o  których mowa w ustępie poprzedzającym, a także oceny osiągnięć naukowych dokonuje komisja powołana odrębnym zarządzeniem Rektora UPWr.”.

§ 3

  1. Oceny osiągnięć naukowych młodego naukowca dokonuje się po 2 latach od przystąpienia do programu zgodnie z załącznikiem nr 2 do niniejszego regulaminu.

  2. Pozytywna ocena osiągnięć naukowych młodego naukowca następuje w przypadku stwierdzenia przez komisję co najmniej 4 z następujących kryteriów:
    - znaczący dorobek publikacyjny z wiodącą rolą autora (opublikowany od momentu przystąpienia do programu),
    - kierowanie projektem badawczym finansowanym ze źródeł wewnętrznych, 
    - kierowanie projektem finansowanym ze źródeł zewnętrznych przez instytucje: NCN, NCBR, FNP, EU
    - bycie wykonawcą w projekcie finansowanym ze źródeł zewnętrznych przez instytucje: NCN, NCBR, FNP, EU
    - aplikowanie o projekt badawczy finansowany przez instytucje: NCN, NCBR, FNP, EU
    - odbycie co najmniej 15-tygodniowego stażu naukowego w zagranicznej jednostce badawczej.

  3. W przypadku pozytywnej rekomendacji komisji odnośnie osiągnięć zapisanych w ust. 2 młody naukowiec ma prawo uczestniczyć w programie w jego pełnym wymiarze czasu, to jest łącznie 3 lata.

  4. W przypadku braku rekomendacji komisji, młody naukowiec nie ma prawa kontynuowania programu na kolejny rok i od nowego roku akademickiego obowiązuje go realizacja zajęć dydaktycznych w wymiarze określonym w § 12 ust. 1 Regulaminu pracy dla poszczególnych stanowisk.

  5. Rektor może polecić przeprowadzenie dodatkowej oceny osiągnięć naukowych młodego naukowca po 1 roku od przystąpienia do programu. W przypadku pozytywnej rekomendacji lub jej braku zastosowanie mają odpowiednio zapisy pkt 3 i 4.

  6. W trakcie trwania programu  naukowiec może zrezygnować z indywidualnie ustalonego wymiaru zajęć dydaktycznych i od następnego semestru przystąpić do realizacji zajęć dydaktycznych w wymiarze zajęć dydaktycznych określonym w §12 ust. 1 Regulaminu pracy dla poszczególnych stanowisk.”.

Rektor


prof. dr hab. inż. Jarosław Bosy

Zmiany

Zmiany
Status Akt zmieniający
akt powiązany Obwieszczenie nr 3/2024 Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu z dnia 11 stycznia 2024 roku

Historia wersji
Wytworzył: Jarosław Bosy
Data wytworzenia: 08-03-2024
Opublikowane przez: Aleksandra Pomian
Data publikacji: 08-03-2024 14:00
Ostatnio zaktualizował: Aleksandra Pomian
Data ostatniej aktualizacji: 08-03-2024 14:07