Konkursy stypendialne

Konkurs stypendialny - stypendysta do projektu OPUS 22

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt

Nazwa stanowiska: stypendysta
Wymagania:
Stypendium naukowe może być przyznane osobie/osobom która(e) spełnia(ją) którekolwiek z poniższych kryteriów:

  • jest studentem studiów: drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, realizowanych w uczelniach na terytorium Polski,
  • jest uczestnikiem studiów doktoranckich,
  • jest doktorantem w szkole doktorskiej,

Dodatkowo, od kandydata/ów oczekuje się:

  • umiejętności pracy w systemie operacyjnym Linux w linii komend,
  • bardzo dobrej umiejętność programowania w językach Python lub/oraz R,
  • umiejętność zastosowania wybranych programów bioinformatycznych dostępnych w dystrybucji Open Source, m.in. QIIME2, Kraken, edgeR,
  • dobrej znajomości języka angielskiego.

Opis zadań:
Zadania przewidziane w projekcie obejmują:

  • sstatystyczne modelowanie zmian występowania poszczególnych taxonów w analizowanych próbach wody, sedymentu oraz jelita ryb
  • adnotacja funkcjonalna taksonów o statystycznie istotnych różnicach występowania między jednostkami eksperymentalnymi
  • współpracę z wykonawcami projektu w matematycznym modelowaniu danych z wykorzystaniem pakietu edgeR oraz dedykowanych programów w języku R lub Python.
  • ewentualne aktywności naukowo-popularyzatorskie, takie jak prezentacja wyników projektu na konferencjach naukowych oraz demonstracja przebiegu projektu na dedykowanej stronie internetowej projektu oraz w mediach społecznościowych.

Typ konkursu NCN: OPUS 22

Termin składania ofert: 15 listopada 2023, 00:00

Forma składania ofert: email

Warunki zatrudnienia:
Stypendium zostanie przyznane od dnia 01.12.2023, maksymalnie na okres 46 miesięcy w wysokości do 1 500 PLN brutto za miesiąc, na podstawie umowy stypendialnej zawartej pod warunkiem spełnienia przez stypendystę warunków określonych w §3 ust. 3 „Regulaminie przyznawania stypendiów naukowych NCN w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauk” w dniu podpisania umowy.

Dodatkowe informacje:

Zgłoszenia będą rozpatrywane przez komisję konkursową. O wynikach konkursu Kandydaci zostaną poinformowani drogą mailową do dnia 20.11.2023.

Forma składania ofert: elektronicznie na adres mailowy joanna.szyda@upwr.edu.pl.

Wymagane dokumenty:

  1.  życiorys uwzględniający opis osiągnięć naukowo-badawczych, zainteresowania naukowe Kandydata oraz w informację o statusie doktoranta, bądź studenta.
  2. oświadczenie o treści:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niniejszej rekrutacji zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO). Została(e)m poinformowana(y), że:

1. administratorem moich danych osobowych jest Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu z siedzibą we Wrocławiu, 50-375 Wrocław, ul. Norwida 25, a kontakt z przedstawicielem Administratora możliwy jest za pomocą formularza kontaktowego na stronie: https://upwr.edu.pl/kontakt;

2. w Uniwersytecie Przyrodniczym został ustanowiony Inspektor Ochrony Danych, z którym można się kontaktować pod adresem: iod@upwr.edu.pl;

3. Pani/Pana dane osobowe, zawarte w dokumentach aplikacyjnych, zbierane są dla potrzeb obecnej rekrutacji;

4. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane do momentu zamknięcia danego procesu rekrutacji, a następnie zostaną usunięte;

5. posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;

6. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych dotyczących Pani/Pana, narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;

7. podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest dobrowolne, ale konieczne do przeprowadzenia rekrutacji;

8. żądanie usunięcia danych oznacza rezygnację z dalszego udziału w procesach rekrutacji i spowoduje niezwłoczne usunięcie Pani/Pana danych;

9. odbiorcą Pana/Pani danych osobowych jest Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Pani/Pana dane nie będę przekazywane ani udostępniane innym podmiotom. Pani/Pana dane nie będą podlegały zautomatyzowanemu procesowi podejmowania decyzji ani nie będą profilowane.

Klauzula informacyjna dla kandydatów na pracowników biorących udział w procesie rekrutacji znajduje się na stronie internetowej uczelni.

W celu otrzymania dodatkowych informacji dot. rozstrzygnięcia konkursu prosimy o kontakt pod adresem: centrum.rozliczania@upwr.edu.pl.

Historia wersji
Wytworzył: Aneta Wojdyło
Data wytworzenia: 06-11-2023
Opublikowane przez: Zbigniew Gęsikiewicz
Ostatnio zaktualizował: Zbigniew Gęsikiewicz